چهار چوب فلزی چهار چوب فلزی در رشت
چهار چوب فلزی چهار چوب فلزی در رشت

انواع چهار چوب فلزی در رشت

چهار چوب فلزی دارای انواع مختلفی است که انتخاب هر کدام از این موارد بستگی به سلیقه و میزان سرمایه ای دارد که شما به عنوان خریدار در نظر گرفته اید. البته که عوامل مختلفی مانند قطر دیوار و نوع درب های خریداری شده میتواند گستره و تنوع انتخاب شما را محدود کند. انواع چهار چوب فلزی در رشت که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند چهار چوب فلزی ساده و چهار چوب فلزی فرانسوی هستند. چهار چوب فلزی فرانسوی هم مورد استفاده قرار دارد. یکی از مواردی که در شهرستان ها مشاهده میشود کاستن از متریال و مواد اولیه برای کسب سود بیشتر است. چهار چوب فلزی ساده برای مواردی که میخواهند روکوب چوبی به درب بزنند بهترین گزینه است که در دو استان شمالی مانند گیلان و مازندران اعمال میشود. قیمت چهار چوب فلزی فرانسوی با کف 14 مناسب تر از سایر مدل ها است. خرید از تولید کننده  سبب میشود تا شما از کیفیت و قیمت مناسب چهار چوب فلزی بهرمند شوید. لازم به ذکر است که ارسال چهار چوب هم توسط مجموعه انجام میشود. شماره تماس 09124403540 - 02156586755 گروه تولیدی ثامن 

معرفی کامل چهارچوب‌ها، انواع و راهنمای انتخاب چهارچوب مناسب

  • انواع چهارچوب‌فلزی- انواع چار چوب فلزی
  • انتخاب چهارچوب فلزی مناسب
  • تفاوت شکل چهارچوب دربها
  • نکات طلایی نصب فریم انتظار درب ضد سرقت
  • نکاتی در مورد نصب چهار چوب فلزی

معرفی  چهارچوب فلزی 

چهارچوب ها در اصل همان آستانه درب است که از دو پروفیل عمودی در دو طرف قاب و یک پروفیل چهار چوب افقی در بالا و دو میلگرد یا تسمه موازی در بخش زیرین تشکیل شده‌است. چهارچوب می‌توان هر شکل و مدل استاندارد یا غیراستانداردی داشته باشد؛ اگر شما در زمان خرید چهار چوب فلزی دقت داشته باشید میتوانید با انتخاب یک تولید کننده چهار چوب فلزی هم از کیفیت و هم از قیمت مناسبی بهره مند شوید. باید توجه داشت که در مورد جاافتادن درب در چهارچوب موضوع استحکام خود درب و استاندارد بودن آن نیز مطرح می‌شود.

ابعاد و اجزای چهارچوب درب

ابعاد استاندارد در چهار چوب فلزی در بخش درب اتاق 220سانتیمتر  ارتفاع (با توجه به بخشی از چهار چوب که مصالح کف میماند محاسبه شده ) و پشت تا پشت چهار چوب نیز 95 تا 100 سانتی متر است. در بخش چهار چوب سرویس و اتاق خواب هم ارتفاع همان 220 سانتی متر است و عرض کار هم بین 75 تا 85 سانت بستگی به سلیقه و تفکر سازنده است. بدنه چهارچوب فلزی  بدنه چهار چوب های فلزی بخش مهم کار است و به طور معمول از ورق فلزی ۲ میلی با استحکام بسیار بالا ساخته می‌شود. جنس فلز بهتر است از ورق کارخانه فولاد مبارکه و ورق های 2 میلیمتر باشد. لولای درب لولای چهار چوب فلزی بسیار مهم است که از چه نوع فلزی ساخته شده باشد. در چهار چوب فلزی از دو نوع لولای فلزی استفاده میشود. لولای ثابت و لولای متحرک. لولا های ثابت همان پبن های نر و ماده ای هستند که حتما شما در بسیاری از درب های چوبی مشاهده کرده ایدو در روی درب دو حلقه و در روی چهار چوب یک حلقه نصب میشود که توسط یک پیین به هم متصل میشوند. در لولای مخفی  جای لولا در بدنه چهار چوب تعبیه میشود و ضخامت پین هم بیشتر از لولا های معمولی است. مهم ترین ویژگی این نوع چهار چوب قابلیت تعویض شدن چهار چوب است. این چهار چوب به بدنه پیچ میشود و قابلیت تعویض شدن را دارند. لولای درب فلزی با لولای چها چوب متفاوت است.

چهار چوب فلزی فرانسوی

یکی دیگر از انواع چهار چوب فلزی ، چهار چوب فرانسوی است که بیشتر به عنوان چار چوب درب اتاق مورد استفاده قرار میگیرد. قیمت چهار چوب فلزی فرانسوی به نسبت انواع چهار چوب فلزی مناسب تر است. رو کوبی این نوع از چهار چوب کمی سخت تر از چهار چوب فلزی ساده است.

چهار چوب فلزی ساده

چهار چوب های فلزی ساده از انواع چهار چوب به شمار میروند که قابلیت نصب و روکوبی چوبی را دارند. این نوع از چهار چوب دارای دو پایه هم سطح و کنج دار هستند که برای روکوبی انتخابی بسیار مناسب به شمار میروند.  نصب لولا و ساخت چهار چوب در این مدل بسیار ساده است. مطالب مرتبط: قیمت پله گرد