انواع درب ویلایی
انواع درب ویلایی

انواع درب ویلایی در طی سالیان گذشته طراحی و تولید شده است که ما در این بخش به معرفی بارزترین انواع این درب های ویلایی اشاره خواهیم کرد.

انواع درب ویلایی بخش اول درب پارکینگ چوبی_ درب پارکینگ فرفورژه

درب پارکینگ چوبی:  سالها است که دیگر در ساختمان ها در بخش ورودی به خصوص در پارکینگ ساختمان کارایی ندارد. در برخی از موارد که ساختمان ها به صورت جنوبی هستند از درب ورودی چوبی برای ساختمان استفاده میکنند . بیشتر ساختمان های لوکس دارای درب چوبی ورودی حیاط هستند .ساختمان های جنوبی که در مناطق بالای شهر عموما ساخته میشوند از این نوع درب ها استفاده میکنند. . این درب ها با توجه به اینکه ریشه ای قدیمی در زندگی بشر داشته اند، اما همواره نتوانسته اند خود را با نیازهای جدید تطابق دهند. این موضوع شاید یکی از دلایل اصلی حذف شدن درب ویلا پارکینگ چوبی از چرخه انواع درب پارکینگ است . هر درب پارکینگ که بتواند نیاز های ما را برآورده کند یک درب پارکینگ مناسب محسوب میشود . از درب پارکینگ چوبی مدتها است که به عنوان یک درب ورودی حیاط و درب ورودی اطاق استفاده میشود . درب پارکینگ چوبی فقط آن هم به صورت چوب های گران قیمت ترموو که ترکیب فلز و شیشه و آن است استفاده میشود . امروزه بیشترین استفاده درب پارکینگ چوبی به جهت استفاده در باغ ها و ویلا استفاده میشود . امروزه نوعی چوب با نام ترمووو با استفاده از تکنولوژی روز ساخته شده است که به دلیل قیمت بالا و خراب شدن به مرور زمان توجیه استفاده ندارد. از درب چوبی در ساختمان ها برای ساخت انواع درب لابی و هتل استفاده میشود . امروزه  در ساختمان ها بیشترین استفاده از درب چوبی در بخش درب ورودی ضد سرقت و درب لابی است .

درب پارکینگ چوبی و امنیت

همواره امنیت یکی از مهم ترین بخش های طراحی یک درب پارکینگ است که در مورد درب چوبی این مورد نقطه ضعف بزرگی محسوب میشود . احتمال آتش گرفتن ، ایجاد خش بر روی رنگ ، نبود تنوع در شکل رنگ و رگه دار بودن از مهم ترین مشکلات درب پارکینگ ساختمان چوبی است .

درب پارکینگ طرح چوب : با توجه به پر طرفدار بودن این نوع درب چوبی ،نوعی از درب پارکینگ فلزی ساختمان ساخته و طراحی شده است که جواب گوی طرفداران طرح چوب باشد . همان طور که در بالا هم به آن اشاره شد درب پارکینگ چوبی بیشتر در باغ ها و درب ویلا های لوکس ساخته و نصب میشود .

آنها باشد. هر محصولی که بتواند نیازهای ما را به خوبی برآورده کند و قیمت مناسبی داشته باشد می تواند همین میزان محبوبیت را به دست آورد. اکنون درب های آهنی بسیار پیشرفته تر از گذشته شده اند. خود را با زندگی جدید ما تطابق داده اند و هر گونه نیازی که داشته باشیم را برآورده می کنند. اما شاید شما به خوبی با این ویژگی ها آشنایی نداشته باشید. اکنون قصد داریم تا شما را با این محصول بیشتر آشنا کنیم. تا بهتر درب های آهنی را بشناسید و اگر زمانی قصد داشتید از آنها استفاده کنید، به خوبی خواهید توانست یک محصول مناسب تهیه کنید.

درب آهنی

درب آهنی از جمله درب های فلزی محسوب می شود. ریشه استفاده از این درب ها با سالیان بسیار دور باز می گردد. بشریت از ابتدای زمانی که با فلز آهن آشنا شد، از آن استفاده های فراوانی کرد. در ساخت انواع درب ویلایی از درب های چوبی بیشتر استفاده میکنند. یکی از این استفاده ها ساخت درب آهنی بود. آهن که در آن زمان محکم ترین و مقاوم ترین ماده بود، بشریت ابتدایی را در مقابل انواع خطرها حفاظت می کرد. اکنون مدت زمان زیادی از آن دوران گذشته است. پیشرفت های بسیاری داشته ایم و به همین تناسب درب ها هم مدرن شده اند. اما هنوز هم درب های آهنی در زندگی ما باقی مانده اند و توانسته اند خود را مطابق با نیازهای امروزی کنند.

انواع درب های آهنی

انواع درب های آهنی امروزه در بازار موجود هستند. یکی از مواردی که باعث تغییر در این انواع می شود را می توان ترکیب آهن با سایر مواد و تزئین آن دانست. درب های آهنی را می توان با انواع موادی همچون چوب، سایر فلزات، شیشه و غیره ترکیب کرد. می توان بخش های آنرا به رنگ های مختلفی درآورده و بسیار زیبا نمود. این انواع به ظاهر درب ها مربوط می شوند. اما نوعی دسته بندی دیگری هم برای این محصولات وجود دارد. در این مدل دسته بندی، آنها را بر اساس کاربرد دسته بندی می کنند. بنا به این مدل دسته بندی، انواع درب های آهنی شامل موارد زیر می شوند:

  • درب آهنی حیاط
  • درب آهنی پارکینیگ
  • درب آهنی ویلا
  • درب آهنی ورودی
  • و ...

اما هنوز هم ماجرا تمام نشده است. باز هم مدل های دیگری از درب های آهنی وجود دارند که بعضا با عناوینی همچون سلطنتی، لوکس، فرفورژه و غیره تقسیم بندی می شوند. ذکر این نکته الزامی است که هر کدام از انواع درب ویلایی نرده دوبلکس و نرده بالکن مخصوص خود را دارند. قطعات فرفورژه به نوعی تولید میشود که تا استفاده از قطعات فرفورژه و لیزری بکار رفته در درب برای تمام کارهای فلزی ساختمان قابل استفاده باشد.

کاربرد درب آهنی

درب های آهنی را می توانید در هر کجا که بخواهید استفاده کنید. همانطور که در بخش انواع این درب ها خواندید، از درب های آهنی در همه جا می توان استفاده کرد. این محصولات را برای پارکینگ، درب ورودی، درب حیاط، درب ویلا و ... می سازند. حتی می توانید با توجه به سلیقه خود، از انواع خاص این درب ها استفاده کنید. طرح های مختلفی که در این محصولات وجود دارند، شما را شگفت زده خواهند کرد.

اما شاید برایتان این سوال پیش بیاید که از درب های اهنی می توان در هر شهری استفاده کرد؟ آهن فلزی است که در رطوبت اکسید شده و اصطلاحا زنگ می زند. زنگ زدگی در آهن نمای چندان زیبایی نداشته و ممکن است فکر کنید درب ها آهنی به زودی ظاهر خود را از دست می دهند. اما همیشه اینطور نیست. یا درست تر این است که بگوییم این موضوع بستگی به تولید کننده دارد. تولید کنندگان معتبری مانند ما، با انواع پوشش ها و رنگ هایی که در برابر زنگ زدن آهن مقاوم هستند این درب ها را می پوشانند. این موضوع باعث خواهد شد تا از زنگ زدگی جلوگیری شود.

شما می توانید محصولات ما را چه در شهرهایی با آب و هوایی خشک مانند یزد، اصفهان، تهران و یا قم و چه در شهرهایی همچون رشت، ساری، بوشهر و ... که رطوبت زیادی دارند استفاده کنید. لذا هیچ فرقی نخواهد داشت در کجای کشور پهناورمان زندگی می کنید، در هر کجا که باشید، درب های آهنی مناسب شما وجود دارند.

نکات مهم در زمان خرید درب های آهنی

درب آهنی، همانطور که تا کنون متوجه شده اید محصولی بسیار قابل اتکا است. اما برای اینکه درب خریداری شده بتواند نیاز های شما را به خوبی برآورده سازد، باید پیش از خرید چندین مورد را در نظر بگیرید. با رعایت این موارد، شما قادر خواهید بود تا درب با کیفیتی از فروشنده تحویل بگیرید.

اولین و مهم ترین نکته در زمان خرید درب آهنی، رجوع به فروشندگان و تولید کنندگان اصلی است. برای هیچ خریدی به واسطه رجوع نکنید. این افراد هیچ نوع تخصصی لازم برای راهنمایی شما را ندارند. نه محصول را تولید کرده اند که با ویژگی های آن آشنایی داشته باشند و نه می توانند از جهت قیمت با فروشندگان اصلی و خود تولید کنندگان رقابت کنند. بسیار دیده شده این افراد برای رقابت با تولید کنندگان مشکلات فراوانی را برای مشتریان به وجود می آورند. درب های بی کیفیت و گاهی دست دوم را به عنوان درب های مطلوب و نو به فروش می رسانند تا بتوانند در بازار رقابت کنند. اما این موضوع تنها به ضرر مشتری خواهد بود. چرا که او نمی تواند به صورت تخصصی درب را بررسی کرده و از این موارد آگاهی یابد. پس این نکته کلیدی را باز برای شما تکرار می کنیم: هنگام خرید تنها به تولید کنندگان و فروشندگان اصلی رجوع کنید.

همانطور که می دانید آهنگ به سادگی ممکن است زنگ بزند. اما روش هایی وجود دارد که توسط آنها از این امر جلوگیری کرد. به همین علت است که امروزه درب های آهنی ای وجود دارند که کاملا در برابر زنگ زدگی مقاومت دارند. در زمان خرید، حتما اطمینان حاصل کنید محصول خریداری شده مقاوم در برابر زنگ زدگی باشد.

پیش از خرید مشورت بگیرید. شاید شما اطلاعات لازم و کافی برای خرید را نداشته باشید. در این مواقع بهترین کار مشاوره است. مشاوره با فرد یا افرادی که بتوانند به شما راهنمایی کنند تا خرید خوبی داشته باشید. اگر نیاز به چنین مشاوری دارید، با ما تماس بگیرید. ما شما را برای یک خرید خوب راهنمایی خواهیم کرد.

رعایت موارد ذکر شده در بالا، می تواند منتج به یک خرید بسیار خوب شود. چراکه با رعایت همین موارد شما سود بسیار زیادی خواهید برد. اگر بدون توجه به چنین نکاتی خرید خود را انجام دهید، احتمالا محصولی بی کیفیت به دستتان خواهد رسید. این محصول بی کیفیت به سرعت و در عرض چند ماه واقعیت خود را به شما نشان خواهد داد و مجبور خواهید شد تا درب جدیدی تهیه کرده و دوبار هزینه کنید.